Ana Sayfa Firma Profili Ürünler Servis Hizmetleri Teknoloji İletişim  
 
 
       
 
  Teknoloji  
 
Lastik Hakkında
Run Flat
Çelikord
Güvenli Lastik Sistemi
Siber Lastik
 
 
     
 
  Güvenli Lastik Sistemi (SWS)  
 

SWS™, kendini tekrar şişirebilen ilk lastik. Şimdi SUV'lar için de geliştirildi.

Güvenli Lastik Sistemi (SWSTM) aslında o kadar da yeni değil. Sistem 2004 yılından beri motorsikletler için vardı. Bugün sunulan ise, bu sistemin ilk defa motorsikletler ve SUV'larda kullanılırken görülüyor olması.

SWS™ şişirme basıncında oluşan farklılıklarla tamamen yenilikçi bir metodla başa çıkıyor. Janta konulan özel yapılmış tankta mevcut olan hava sayesinde, patlamış lastik içindeki hava basınç kaybının bir kısmı telafi edilmektedir. Nasıl çalışır? Sensör, bir basınç kaybı kaydettiğinde tankın hava boşaltım sistemi, tank ve lastik boşluğu arasındaki bir bağlantı subabı yoluyla harekete geçmektedir. Böylece hava geri yüklenir. Hava kaybı aynı zamanda motorsiklete takılı ikaz göstergesinde de gösterilmektedir. Artık, SWS™ sistemi bir SUV jantına da uygulanabilmektedir. Mekanizma motorsikletinkiyle aynı temele sahiptir. Buradaki ana fark, tankın kapasitesinin daha büyük olmasıdır. Bu durumda basınç kaybını kaydeden basınç-okuyucu sensör lastik subabına yerleştirilmektedir. Motorsikletten farklı, öncelikli orijinal donanıma yönelik ve şimdi SUV'lar için üretilen SWS™ sistemi yenileme pazarında hem geleneksel hem de Run Flat lastiklerinde kullanılabildiği için büyük öneme sahip.

SWS™ sisteminin avantajları :

  • Doğal hava kaybı. Sistem doğal basınç kaybını sürekli telafi ederek lastikte problem yaşanmamasını sağlıyor. Hem motorsikletlerde hem de SUV'larda, tankın kapasitesi optimum basıncın 9-12 aylık bir süre muhafaza edilmesine izin veriyor.

  • Patlama . Sistem, patlağı kısmen düzelterek ve havanın tamamen kaybını geciktirerek, lastiğin tekrar şişirilmesini sağlıyor. Bu şekilde hava boşalma süresi uzuyor, güvenlik artıyor, lastik patlamasıyla oluşan kazalar azalıyor ve aracı tekrar güvenli konuma getirecek yer ve zamanı tedarik edene kadar güvenlik sağlıyor.

 
     
       
 
  Ana SayfaFirma Profili  |  Ürünler  |  Servis Hizmetleri  |  Kampanyalar  |  Teknoloji  |  İletişim  |

Her Hakkı Saklıdır. © Doğuş Lastik ve Servis Tic.Ltd.Şti.