Ana Sayfa Firma Profili Ürünler Servis Hizmetleri Teknoloji İletişim  
 
 
       
 
  Teknoloji  
 
Lastik Hakkında
Run Flat
Çelikord
Güvenli Lastik Sistemi
Siber Lastik
 
 
     
 
  Run Flat  
 


Pirelli'nin Run Flat lastikleri, yollarda güvenlik ve sürüş keyfi açısından en üst seviyedeki referans noktasını oluşturuyor. Run Flat teknolojisi ile üretilen lastikler sayesinde içindeki havayı yitirmiş patlak bir lastikle bile aracınızın kontrolünü tamamen koruyarak güvenli bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.

Üstün yol tutuş değerleri
Pirelli ve araç üreticileri arasındaki yakın işbirliği sonucunda Run Flat lastiklerde kullanılan güçlendirici materyaller güvenliğin yanı sıra araçlara sportif kullanım sunacak ve direksiyon hareketlerine en kesin cevabı verecek şekilde geliştirilmiştir.

Örnek Gösterilecek Konfor
Daha hafif ve esnek kuşak paketi, daha ince güçlendirilmiş yanak yapısı en iyi standart lastiğe eşit düzeyde konfor sunmaktadır.

Tutarlı Performans
Özel karkas yapısı lastik normal hava basıncındayken optimum performansı almak için oluşturulmuş olup hava basıncı düştüğünde sürüş emniyetinden ödün vermeyecek şekilde esneklik göstermektedir.

Standart lastikler hava kaybettiğinde jant lastiğin yanağına basınç uygulamaya başlar. Fazlasıyla hava kaybetmiş ya da patlamış bir lastik hızla ısınır ve jantın yanağa yaptığı basınçla birleştiğinde lastiğin yapısal özellikleri bozulacak ve zarar görecektir. Bu lastik yanağının parçalanmasına veya lastiğin janttan fırlaması gibi tehlikelere yol açabilir.

Pirelli Run Flat lastiklerinin tarafından sunulan aracın devamlı hareket halinde olabilme garantisi lastiğin kendi kendini destekleyen yanak yapısından gelmektedir. Bu yüzden lastiğin yanakları basınç yokluğunda oluşan tüm yanal ve yatay yükleri dengeleyebilmektedir.PIRELLI RUN FLAT LASTİKLERİ KULLANIMI HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Run Flat lastikler takıldıkları araçların özelliklerine göre üretilmişlerdir. Dolayısı ile sadece Run Flat lastik takmak için üretilmiş araçlarda kullanılabilirler.

Pirelli hava basıncı kaybından sonra Run Flat lastiklerin güvenli bir şekilde 80 km/h hızla 80 km gidebileceklerini garanti etmektedir. Her zaman özel güvenlik bilgileri için araç üreticisi firmanın kullanım kılavuzuna bakınız.

Düşük hava basıncı uyarısı görülür görülmez araç yetkili satıcıya kontrol amacıyla götürülmelidir.

Lastiğin yetersiz hava basıncıyla hangi koşullarda ve ne kadar süre kullanıldığını bilmek mümkün olmadığından hava basıncı kaybından sonra lastik tamir edilmemeli, değiştirilmelidir.

Hasarlı veya yetersiz hava basıncında kullanılmış Run Flat lastikler hemen aynı ölçüde, aynı yük indeksinde ve aynı hız kodunda yeni bir Run Flat lastikle değiştirilmelidir.

Hava basıncı kaybından sonra jantlar da hasar görüp görmediklerinin anlaşılması amacıyla kontrol edilmelidir. Hasarlı veya deforme olmuş jantlar yeni bir Run Flat lastik takılmadan değiştirilmelidir. Hava basıncı kaybında topuk atma riskine karşı Pirelli EH2 tipi jantların ( Run Flat lastikler için üretilmiş jantlar) kullanılmasını önermektedir.

 
     
       
 
  Ana SayfaFirma Profili  |  Ürünler  |  Servis Hizmetleri  |  Kampanyalar  |  Teknoloji  |  İletişim  |

Her Hakkı Saklıdır. © Doğuş Lastik ve Servis Tic.Ltd.Şti.